Emberek

Megtört szívvel közöljük a tragikus hírt: elhunyt olimpiai bajnok futballistánk

Szomorú hír érkezett a magyar sport világából: 79 éves korában elhunyt Juhász István, a Ferencváros legendás futballistája, aki olimpiai bajnok és VVK-győztes volt. Juhász hosszú karriert futott be a zöld-fehér klubnál, és emlékezetes nyomot hagyott a magyar labdarúgás történetében.

A középpályásként játszó Juhász 13 szezont töltött a Ferencvárosban, és ezalatt 480 mérkőzésen lépett pályára.

Pályafutása során 87 gólt szerzett, és négyszeres magyar bajnokként, háromszoros Magyar Kupa-győztesként vonult vissza.

Az 1964/65-ös szezonban Juhász tagja volt annak a csapatnak, amely megnyerte a Vásárvárosok Kupáját.

Szereplése nem ért itt véget: később a VVK- és KEK-döntőben is pályára lépett, ami tovább emelte hírnevét.

Nemcsak klubszinten alkotott maradandót, hanem a nemzetközi porondon is, hiszen az 1968-as mexikóvárosi olimpián aranyérmet szerzett.

Hihetetlen bátorságáról is híres volt, mivel az olimpiai döntőben repedt tüdővel vállalta a játékot.

A magyar válogatottban is sikeres volt, ahol 23 alkalommal lépett pályára, és az 1972-es Európa-bajnokságon a negyedik helyezést érte el csapatával.

Juhász István életútja példaértékű, emléke örökre fennmarad a magyar futball történetében.

Pályafutása és elhivatottsága inspirációt jelent a jövő generációi számára, akik szintén álmaik megvalósításáért küzdenek majd.